Dziennik Gazeta Prawana logo

Śmigłowce ewakuowały pasażerów kolejki

12 stycznia 2010, 13:28
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Około 60 osób utknęło w gondolach linowej kolejki górskiej w okolicach Lenggries w niemieckich Alpach, unieruchomionej z powodu awarii. Na pomoc pasażerom wezwano śmigłowce i straż pożarną.

Według policyjnego komunikatu nikt nie został ranny. Rzecznik policji w Bad Toelz Harald Bauer poinformował w telewizji N24, że ewakuacja pasażerów przebiegła sprawnie, nie doszło do wybuchu paniki. Akcja ratunkowa trwała ponad dwie godziny.

Kolejka Brauneck stanęła nagle ok. godz. 10:00. Przyczyny awarii na razie nie są znane. Do części wagoników, znajdujących się nad trudno dostępnym terenem, ratownicy mogli dotrzeć tylko śmigłowcami.

Kolejka górska Brauneck wspina się po trasie długości 2,5 km na wysokość 1556 metrów. Gondole zawieszone są do 70 metrów nad ziemią.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj