Skrzynia z nabojami została błędnie umieszczona na wózku wiozącym bagaż do samolotu odlatującego do ...Afryki. Była trudna do odnalezienia ponieważ umieszczona została pod trumną z ciałem zmarłego obcokrajowca oznaczonej jako bagaż specjalnej troski.

"Właśnie z nabojami mamy największy kłopot transportowy. Zabieramy do Vancouver 30 tysięcy sztuk w czterech skrzyniach ważących 18,5 kilograma każda. Problem leży jednak w tym, że żadna linia lotnicza nie zgadza przetransportować więcej niż 25 kilogramów nabojów. Dlatego nasza amunicja poleci czterema samolotami, lecz w ten sposób istnieje duże prawdopodobieństwo zaginięcia" - powiedział Tommy Siden z firmy spedycyjnej odpowiedzialnej za sprzęt biathlonistów.

Biathloniści, poza amunicją i karabinami, zabierają również 500 par nart i 1,5 tony narzędzi do ich szlifowania.

"Planowanie transportu tego sprzętu rozpoczęliśmy już w lutym ubiegłego roku. Jak widać jednak pomimo drobiazgowych przygotowań na lotniskach zdarzają się ludzkie pomyłki i dlatego wysyłamy nasz sprzęt tak wcześnie, aby mieć rezerwę czasową w przypadku jego zaginięcia" - powiedział Siden.