Dziennik Gazeta Prawana logo

Maniak zabijał w hołdzie Hitlerowi

21 kwietnia 2010, 21:55
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Trzy osoby zamordowane i jedna ranna - to bilans działalności maniaka zatrzymanego w środę w Czernihowie (północna Ukraina). Jak tłumaczył milicjantom, zbrodnie te popełnił w hołdzie Adolfowi Hitlerowi, w dniu jego urodzin, które przypadają 20 kwietnia.

Zatrzymany to 22-letni mężczyzna chory na schizofrenię. Trzy zabójstwa, dokonane przez niego we wtorek wieczorem, wywołały panikę w tym zazwyczaj spokojnym mieście.

Jego ofiary: 84-latka, 72-latek i 60-letnia kobieta - zostały zabite szpadlem. Noszące ślady krwi narzędzie zabezpieczono przy zatrzymaniu. Czwarta zaatakowana osoba przeżyła. Zabójca został ujęty właśnie dzięki sporządzonemu przez nią portretowi pamięciowemu.

Jeszcze przed zatrzymaniem maniaka miejscowa milicja nawoływała ludzi do pozostania w domach i zachowania szczególnej ostrożności. Jak donosiły ukraińskie media, w odpowiedzi na ten apel mieszkańcy Czernihowa rzucili się do szkół i przedszkoli, by odebrać przebywające tam dzieci.

Ukraińska milicja podała, że podejrzany o dokonanie trzech zabójstw zachowywał spokój podczas zatrzymania. Na jego ubraniu znaleziono krew.

Lekarze z Czernihowa poinformowali z kolei, że podejrzany był zarejestrowany jako psychicznie chory w miejscowym szpitalu psychiatrycznym. Jeszcze w styczniu przechodził tam badania.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj