Benedykta XVI martwią zwłaszcza niewinni cywile, którzy cierpią z powodu tej wojny. Zaznaczył, że żadne ataki terrorystyczne ani akcje odwetowe nie mogą usprawiedliwiać mordowania niewinnych ludzi. Bo to wbrew jakiemukolwiek prawu i sprawiedliwości ludzkiej. Dodał, że jak życie pokazuje, żadna wojna nie przyniosła nic dobrego. Zawsze tylko zło i śmierć.
Na koniec papież poprosił o modlitwę do Maryi, Królowej Pokoju, aby wyprosiła u Boga dar zgody dla walczących stron.
"Módlmy się za pokój w Ziemii Świętej i na Bliskim Wschodzie"- zaapelował dziś papież podczas południowej modlitwy Anioł Pański. Benedykt XVI prosił Boga, by wzajemne ataki w końcu się skończyły, a polityków, by postępowali rozsądnie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama
Reklama