Dziennik Gazeta Prawana logo

Przywódca sekty poligamistów za kratkami

12 października 2007, 13:22
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Był jednym z 10 najbardziej poszukiwanych w USA przestępców. Za... poślubienie 70 kobiet i przewodzenie sekcie wielożeńców. Warren Jeffs trafił wreszcie w ręce policji.

Jeffs był poszukiwany od maja, kiedy to został oskarżony o zorganizowanie małżeństwa nieletniej dziewczynki i starszego mężczyzny. Policyjny patrol zatrzymał go w poniedziałek na autostradzie koło Nevady, razem z jego bratem i jedną z żon.

W 2002 r. Jeffs został przywódcą sekty po śmierci swojego ojca Rulona. W stanach Arizona i Utach należało do niej około 10 tys. osób. Członkowie sekty wierzą, że mężczyzna, by dostać się do nieba, musi poślubić przynajmniej trzy kobiety.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj