Dziennikarze uznali, że słynna dziennikarka walczyła o prawdę na temat wojny w Czeczenii i pisała o machlojkach rosyjskich polityków. Podejrzewają, że dlatego właśnie zginęła. Postanowili więc pokazać, że te wartości, którymi się kierowała, są dla nich najważniejsze. Dlatego właśnie dostała nagrodę. Szkoda tylko, że pośmiertnie.
Politkowska została zastrzelona w październiku, gdy wracała z pracy do domu. Zginęła dzień przed opublikowaniem kolejnego wstrząsającego reportażu o rosyjskich zbrodniach w Czeczenii.
Dziennikarz. Zaczynał w „Super Expressie”, w Dziennik.pl od samego początku istnienia portalu, czyli kwietnia 2006. Obecnie jest wydawcą i redaktorem Newsroomu, zajmuje się także działem Technologie. W czasie wolnym gra w gry komputerowe oraz maluje figurki do Warhammera. Uwielbia koty.
