Polityk wytłumaczył, że jednym z jego ulubionych filmów jest "The Bucket List" (polski tytuł "Choć goni nas czas") Roba Reinera, w którym główne role zagrali Morgan Freeman i Jack Nicholson. Film opowiada historię dwóch nieuleczalnie chorych mężczyzn, którzy sporządzają listę rzeczy, jakie chcieliby zrobić przed śmiercią. Wspólnie wyruszają w podróż życia i realizują kolejne marzenia.

Reklama

"Niedługo kończę 64 lata. Myślę, że przyszedł czas, abym i ja sporządził swoją listę" - wyjaśnił Clinton. "Moim marzeniem jest zdobyć szczyt Kilimandżaro zanim stopnieją śniegi, myślę również o wystartowaniu w maratonie" - zdradził były prezydent. "Ale przede wszystkim chciałbym dożyć wieku, kiedy będę mógł zobaczyć swoje wnuki" - dodał Clinton. Chelsea, jedyna córka Billa i Hillary Clinton, wychodzi za mąż 31 lipca.

Góra Kilimandżaro leży w Tanzanii i wznosi się na wysokość 5895 m n.p.m. Jej wierzchołek zawsze pokryty jest śniegiem. Jednak amerykańscy naukowcy ostrzegają, że w wyniku globalnego ocieplenia pokrywa lodowa na szczycie góry może zniknąć za około 20 lat.