Jak podaje agencja AP, żona prezydenta USA oraz jej córka zatrzymały się w najbardziej znanej lodziarni w Grenadzie, a następnie zwiedziły zbudowaną pod koniec XV wieku katedrę.

Reklama

Plan dnia przewiduje również spacer po dzielnicy Albaicin oraz zwiedzanie najbardziej znanego zabytku w Hiszpanii, czyli Alhambry. W przeszłości była ona miastem, fortecą oraz pałacem i jest najlepszym przykładem sztuki muzułmańskiej w Europie. Podobnie jak Albaicin, Alhambra została wpisana na listę dziedzictwa UNESCO.

W lipcu 1997 roku Alhambrę zwiedził były prezydent USA Bill Clinton, który stwierdził, że oglądał tam "najpiękniejszy zachód słońca na świecie".

Pod koniec dnia Michelle Obama i Sasha udadzą się do dzielnicy Sacromonte, słynącej z jaskiń, w których odbywają się tradycyjne pokazy flamenco. Jak pisze agencja EFE, możliwe, że Pierwsza Dama oraz jej córka obejrzą jeden z pokazów.

W niedzielę złożą m.in. wizytę królowi Juanowi Carlosowi i królowej Sofii w Palma de Mallorca, gdzie zwykle spędzają oni wakacje.

Reklama

Małżonka amerykańskiego prezydenta oraz Sasha od środy odpoczywają w Hiszpanii z "wieloletnimi przyjaciółmi" w ramach wizyty prywatnej, w której nie bierze udziału Barack Obama.

Amerykański prezydent w środę świętował swoje 49. urodziny w Chicago z krewnymi. Starsza córka pary prezydenckiej, Malia, wyjechała na obóz letni.