Legenda amerykańskich mediów papierowych tygodnik "Newsweek" szuka
ratunku w internecie. Według informacji ujawnionych przez „Wall Street
Journal” magazyn prowadzi poważne rozmowy o fuzji z portalem "Daily
Beast".
Z pozoru trudno wyobrazić sobie gorzej dobraną parę: założony w 1933 roku tygodnik przez dekady był ikoną klasycznego pisania o Ameryce i świecie.
„Daily Beast” istnieje zaledwie od 2008 roku. Ale łączy ich jedno: nie przynoszą dziś dochodu. „Newsweek” przestał na siebie zarabiać w czasie obecnego kryzysu, „Daily Beast” jak większość projektów medialnych w sieci... jeszcze nie zaczął.
Pilotujący przedsięwzięcie biznesmen Sidney Harman, który w sierpniu odkupił „Newsweeka” od Washington Post Company, wierzy, że połączenie obu tytułów przyniesie obu stronom biznesowe korzyści. Transakcja nie ma żadnego wpływu na polską mutację „Newsweeka”, która należy do koncernu Axel Springer.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło Dziennik Gazeta Prawna
Zobacz
|