Radwański był kapitanem jednostki, która rozbiła się o przybrzeżne skały podczas sztormu u wybrzeżu Argentyny w nocy z 13 na 14 grudnia. Wiceprezesem Intersportu był od 1989 roku. Miał patent kapitana jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego i uprawnienia nurkowe AWD. Intersport potwierdził jego śmierć w oficjalnym komunikacie giełdowym.
Razem z Radwańskimi płynęli znani polscy biznesmeni. Wśród pięciu ocalałych jest m.in. Marek Borzestowski (jeden z założycieli portalu Wp.pl), Piotr Majcherkiewicz (były prezes giełdowej spółki Wola Info, współtwórca Gruper.pl), Michał Lach (założyciel K2 Internet) oraz Artur Olender – były prezes Domu Maklerskiego Penetrator.
Biznesmeni uczestniczyli w wyprawie „Od Góry do Kopca Kościuszki”. Jacht wracał z Antarktydy do portu Ushuaia w Argentynie, gdy zaskoczył go wiatr o sile 11 stopni w skali Beauforta. Sygnał SOS wysłał w poniedziałek wieczorem czasu polskiego. Na ratunek wyruszył mu argentyński holownik, jednak przez bardzo złą pogodę dotarł na miejsce katastrofy dopiero we wtorek. „Nashachata” była nową jednostką. Pierwszy rejs testowy wykonała w październiku 2007 roku.