Dziennik Gazeta Prawana logo

Rekordowy deficyt budżetowy. Prawie 150 mld euro

9 lutego 2011, 07:55
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Rekordowy deficyt budżetowy. Prawie 150 mld euro
PAP/EPA
Deficyt budżetowy Francji osiągnął rekordowy poziom w 2010 roku i wyniósł 148,8 mld euro; rok wcześniej było to 138 mld euro - poinformował we wtorek francuski minister budżetu Francois Baroin, potwierdzając wstępne prognozy swego ministerstwa opublikowane w styczniu.

Kłopoty finansów publicznych powiększył kryzys i koszty planu pomocowego rządu, mającego ożywić francuską gospodarkę - pisze tygodnik "Le Point" na swoich stronach internetowych.

Ocenia się, że dług publiczny, którego wysokość zostanie podana do wiadomości publicznej w marcu, wyniesie około 7,7 proc. PKB Francji.

Paryż zobowiązał się do zredukowania go w roku przyszłym do 4,6 proc., a do 2013 roku do 3 proc. PKB. By Francja dotrzymała tych obietnic, dług publiczny musi zejść pod koniec 2011 roku do poziomu 91,6 mld euro.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj