Abramowicz, uważany za jednego z najbogatszych ludzi w Anglii, podał te informacje w deklaracji majątkowej, którą sporządził, aby móc ubiegać się o fotel deputowanego w parlamencie Czukockiego Okręgu Autonomicznego. 44-letni biznesmen był tam gubernatorem w latach 2000-2008.

Reklama

Według brytyjskiego dziennika "Daily Mail" Rosjanin posiada nieruchomości w czterech krajach świata - siedem w Anglii, cztery w Rosji, trzy we Francji oraz dwa w Stanach Zjednoczonych. Ma również siedem samochodów.

Zgromadził także ok. 72 milionów funtów na 22 kontach bankowych. Jest posiadaczem akcji o wartości 25 milionów funtów oraz właścicielem sześciu firm, w tym klubu piłkarskiego Chelsea Londyn, który kupił w 2003 roku.

Mimo iż nie zostało to uwzględnione w deklaracji majątkowej Abramowicza, posiada on również luksusowe jachty, w tym "Eclipse" warty 300 milionów funtów, samoloty i helikoptery oraz dwie łodzie podwodne.

W podobnym oświadczeniu, sporządzonym w 1998 roku, właściciel Chelsea nie uwzględnił żadnych nieruchomości. Ujawnił tylko, że posiada samochód marki Łada.