Zwracając się do wiernych, zgromadzonych na dziedzińcu podrzymskiej rezydencji Benedykt XVI pozdrowił działaczy stowarzyszenia "Meter", prowadzonego przez znanego z walki z pedofilią księdza Fortunato Di Noto. To z jego inicjatywy obchodzony jest dzień, dedykowany najmłodszym ofiarom przemocy, wykorzystywania i obojętności.

Reklama

"Zachęcam do kontynuowania dzieła prewencji i uwrażliwienia sumień u boku różnych instytucji edukacyjnych" - mówił papież.

"Myślę zwłaszcza o parafiach, ośrodkach parafialnych i organizacjach kościelnych, które z hojnością poświęcają się wychowaniu nowych pokoleń" - dodał.

Po polsku papież powiedział: "Chrystus zmartwychwstał, jak zapowiedział, radujmy się wszyscy, ponieważ króluje na wieki. Drodzy Polacy, niech ta radość trwa zawsze w sercach wierzących i niech będzie dla wszystkich ludzi znakiem Bożej miłości".

W Castel Gandolfo Benedykt XVI wypoczywać będzie do soboty. Będzie w tym czasie też przygotowywać się do uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II w niedzielę 1 maja. W środę papież uda się do Watykanu na audiencję generalną.