Dziennik Gazeta Prawana logo

Krwawy zamach Al-Kaidy. 11 osób zginęło

10 maja 2011, 21:51
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Co najmniej 11 osób, głównie policjantów, zginęło we wtorek wieczorem w wyniku wybuchu samochodu pułapki w pobliżu posterunku policji w Tikricie, w środkowym Iraku - poinformował anonimowy przedstawiciel służb bezpieczeństwa.

Do ataku doszło o godzinie 21.15 czasu lokalnego (godzina 20.15 czasu polskiego) w centrum Tikritu. Miasto, będące matecznikiem byłego irackiego prezydenta Saddama Husajna, zamieszkane jest w większości przez sunnitów, którzy stanowią w Iraku mniejszość.

29 marca br. 58 osób zostało zabitych przez uzbrojonych napastników, którzy zaatakowali budynek rady prowincji Salahuddin w tym mieście.

Był to najkrwawszy zamach w Iraku od jesieni zeszłego roku. Do jego przeprowadzenia przyznała się Al-Kaida w Iraku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj