Dziennik Gazeta Prawana logo

Trzech żołnierzy NATO zginęło w Afganistanie

10 lipca 2011, 12:10
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Trzech żołnierzy NATO zostało zabitych w niedzielę na wschodzie i południu Afganistanu - poinformowały źródła w NATO.

Jeden żołnierz Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Afganistanie (ISAF) zginął na skutek eksplozji ładunku wybuchowego, a drugi podczas ataku rebeliantów na południu Afganistanu - podali przedstawiciele ISAF.

Według tych samych źródeł trzeci żołnierz zginął podczas wybuchu bomby domowej produkcji na wschodzie kraju.

ISAF nigdy nie podaje narodowości zabitych żołnierzy ani miejsca, gdzie zginęli.

Od początku roku w Afganistanie zginęło już 296 żołnierzy sił NATO - pisze agencja AFP, powołując się na dane niezależnej strony iCasualties.org.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj