Nabywca Stephen Tebo, deweloper ze stanu Kolorado, który ma swojej kolekcji około 400 zabytkowych pojazdów, powiedział, że samochód w przyszłości będzie udostępniony szerszej publiczności.

Reklama

To nie pierwszy pojazd w jego kolekcji związany z celebrytami. Stephen Tebo posiada m.in. model Rolls-Royce'a należący niegdyś do Johna Lennona oraz Jeepa, którym Frank Sinatra jeździł po swoim rancho.

Karawan na modelu Cadillaca został wyprodukowany przez Miller-Meteor Company z siedzibą w stanie Ohio na wystawę branży pogrzebowej, która odbywała się w październiku 1963 r. w Dallas. Nabywcą pojazdu został dom pogrzebowy O'Neal Funeral Home. Tydzień później, 22 listopada, w Dallas doszło do zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy'ego.

Trumna ze zwłokami JFK transportowana była białym karawanem ze szpitala Parkland Memorial na lotnisko, gdzie czekał na nią prezydencki Air Force One. Eksperci nigdy nie kwestionowali autentyczności pojazdu, który ma na liczniku prawie 77 tys. km przebiegu.

W ub. roku na tej samej aukcji samochodowej Barret-Jackson w Scottsdale w Arizonie za 132 tys. dol. sprzedano ambulans, którym ciało prezydenta Kennedy'ego było przewożone z bazy lotniczej Andrews w stanie Maryland.