Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w południe papież, stojąc w oknie obok chłopca i dziewczynki, powiedział: Uwolnijmy gołębie, które przyniosły dzieci, jako znak pokoju dla Rzymu i całego świata.

Reklama

Gdy jeden z dwóch gołębi nie chciał odlecieć i chodził po parapecie, Benedykt XVI zauważył żartobliwie: chce zostać w domu papieża.

W katechezie Benedykt XVI mówił, że władza boska nie jest siłą natury. To władza miłości Boga - podkreślił. Dodał, że często dla człowieka władza oznacza posiadanie, dominację, sukces, podczas gdy dla Boga władza oznacza służbę, pokorę, miłość.

Zwracając się do Polaków papież przypomniał o obchodzonej 2 lutego uroczystości Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).

W tym tygodniu, w święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzimy dzień życia konsekrowanego. Wdzięczni zakonnikom i zakonnicom za ich posługę modlitwy, działalność apostolską i charytatywną w Kościele, módlmy się o nowe powołania - powiedział.

Niech Duch Święty rozpala w wielu sercach pragnienie całkowitego oddania siebie Chrystusowi w ubóstwie, posłuszeństwie i czystości - dodał Benedykt XVI po polsku.