Jak podaje londyńska popołudniówka "Evening Standard", policjanci będą raz w roku testowani na otyłość. Obecnie badania zdrowotne przechodzą tylko raz w chwili przyjęcia do służby.

Reklama

Jeśli "obleją" test trzy razy po rząd, to obniży się im zarobki o 2 922 funtów rocznie i skieruje sprawę do komisji dyscyplinarnej. Ta z kolei będzie mogła orzec o nieprzydatności do służby policyjnej i zdecydować o zwolnieniu.

Doroczne testy medyczne na otyłość miałyby obowiązywać od września 2013 r. Ich elementem byłoby przebiegnięcie odcinka drogi w pełnym rynsztunku. Od 2018 r. test stałby się trudniejszy - bieg byłby połączony ze sforsowaniem przeszkody, na przykład przeskoczeniem przez płot i obezwładnieniem osobnika stawiającego opór.

Społeczeństwo ma prawo oczekiwać, że wszyscy policjanci chroniący go są w pełni sił fizycznych. Tego wymagają względy bezpieczeństwa publicznego - zaznacza rządowy raport.

Raport zaleca też wydłużenie wieku emerytalnego policjantów do 60 lat. Obecnie policjanci mogą przechodzić w stan spoczynku po przepracowaniu 30 lat i po ukończeniu 50. roku życia.