MSZ Federacji Rosyjskiej w piątek stanowczo podkreśliło konieczność uregulowania problemów, związanych z jak najszybszym powrotem do Rosji rosyjskich kibiców zatrzymanych w Polsce w wyniku incydentów, do jakich doszło podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Stanowisko Rosji w tej sprawie polskiej wiceminister spraw zagranicznych Katarzynie Pełczyńskiej-Nałęcz w Moskwie przekazał wiceminister spraw zagranicznych FR Władimir Titow.

Reklama

Ze strony rosyjskiej stanowczo podkreślono konieczność uregulowania wszystkich problemów związanych z jak najszybszym powrotem do domu rosyjskich kibiców zatrzymanych w Polsce w wyniku znanych incydentów, do jakich doszło podczas piłkarskich mistrzostw Europy - poinformowało MSZ Rosji na swojej stronie internetowej.

W środę MSZ FR oświadczyło, iż liczy na to, że w duchu dobrej woli wszyscy rosyjscy obywatele, zatrzymani w Polsce podczas piłkarskich mistrzostw Europy, zdołają jak najszybciej wrócić do Rosji. Rzeczniczka Ministerstwa Sprawiedliwości Patrycja Loose powiedziała wówczas PAP, że żadne formalne wnioski w tej sprawie nie wpłynęły do resortu, nikt także nie kontaktował się z ministrem sprawiedliwości.