Jak podał na Twitterze dziennikarz telewizji MSNBC, David Shuster, dwaj uczestnicy konwencji rzucili garścią orzeszków ziemnych w czarnoskórą operatorkę telewizji CNN, mówiąc do niej: Oto jak karmimy zwierzęta.

Reklama

Zdarzenie miało miejsce we wtorek. W środę przedstawiciele GOP poinformowali, że jego sprawcy -uczestnicy konwencji zostali z niej usunięci.

Wczoraj dwaj uczestnicy konwencji zachowali się w sposób godny pożałowania. Ich zachowanie było niewybaczalne. Tego rodzaju zachowanie nie będzie tolerowane - czytamy w komunikacie.

Nie podano w nim jednak tożsamości tych osób ani nie poinformowano, czy chodzi o delegatów czy inne osoby, na przykład personel obsługi zjazdu.

CNN stara się wyciszyć sprawę. Telewizja wydała jedynie krótki komunikat, w którym poinformowano: Miał miejsce incydent skierowany przeciwko naszej pracownicy na terenie Tampa Bay Times Forum (hala, gdzie odbywa się konwencja - PAP).

Reklama

CNN współpracuje z organizatorami konwencji, aby odnieść się do tej sprawy. Nie mamy nic więcej do powiedzenia na ten temat - stwierdza oświadczenie telewizji.

Reklama

"Washington Post" wezwał w środę CNN, aby ujawniła szczegóły incydentu.

CNN nie pracuje w biznesie ukrywania wiadomości, a to jest wiadomość - napisał komentator dziennika Greg Sargent.

"USA Today" zwraca jednak uwagę, że incydent z rzuceniem orzeszków w operatorkę nie musi mieć podtekstu rasowego.

Trzeba pamiętać, że niektórzy Republikanie nie lubią po prostu dziennikarzy, niezależnie od ich koloru skóry - napisała gazeta.