Izraelska rakieta zniszczyła całkowicie trzykondygnacyjny budynek - pisze Reuters, dodając, żę wśród zabitych są oprócz dzieci także cztery kobiety. Masakra rodziny Dalu zostanie ukarana - powiedział przedstawiciel Hamasu. Rzecznik służb medycznych w Gazie poinformował, że liczba ofiar śmiertelnych po stronie palestyńskich wzrosła do 66. W tej liczbie jest 32 cywilów.

Reklama

Liga Arabska zapowiedziała tymczasem na wtorek wizytę swojej delegacji w Strefie Gazy. W skład delegacji, kierowanej przez przewodniczącego Ligi Nabila Elaraby'ego, ma wejść kilku ministrów spraw zagranicznych z krajów arabskich. Przedstawiciel organizacji powiedział Reutersowi w Kairze, że celem wizyty jest zademonstrowanie solidarności z Palestyńczykami.

W ramach zabiegów o rozwiązanie konfliktu w Strefie Gazy do Kairu przyjedzie w poniedziałek sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Jak podało egipskie ministerstwo spraw zagranicznych, podczas spotkania z prezydentem Mohammedem Mursim omówiona zostanie rola Egiptu w staraniach o zakończenie kryzysu. Ki Mun pozostanie w Kairze do wtorku.

Ki Mun wezwał w piątek Izrael do zachowania najdalej posuniętej powściągliwości w akcji wojskowej wobec Strefy Gazy i zaapelował do obydwu stron o przerwanie eskalacji konfliktu.