Różne inicjatywy religijne i wydarzenia artystyczne przygotowało Centrum Myśli Jana Pawła II

Zabieganym warszawiakom o tym co wydarzyło się 2 kwietnia przypominają od rana mimowie. Poprzez pantomimę chcą zwrócić uwagę mieszkańcom stolicy na wartości duchowe, a zwłaszcza na to, że tak jak Jan Paweł II mają nieśmiertelną duszę. Temu jest też poświęcony specjalny projekt skierowany głównie do ludzi młodych - System Operacyjny Dusza. Wystarczy wejść na stronę internetową soulos.pl, mówi Norbert Szczepański dyrektor Centrum Myśli JP II.

Pokazujemy młodym, że Allegro i Facebook to jedynie narzędzia do budowania relacji lub kupowania rzeczy. Ważne jest, aby się w nich nie zatracać na co zwraca uwagę nauczanie Jana Pawła II - podkreśla dyrektor. 

O relacjach między ciałem i duszą opowiedzą mieszkańcom stolicy także aktorzy: Małgorzata i Paweł Królikowscy .To uczestnicy wieczornego czuwania na placu Piłsudskiego. Swoimi spostrzeżeniami w tej sprawie podzieli się także naukowiec, profesor Bogdan Chazan, dodaje Norbert Szczepański. Początek o godzinie 21.OO.

O 21.37 zabrzmi utwór "Cisza", po nim kardynał Kazimierz Nycz udzieli uroczystego błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym. Na placu będzie można także wspomóc fundację opiekującą się chorymi na Parkinsona.