Dziennik Gazeta Prawana logo

Niemieckie władze przepraszają za samosąd na Polakach

16 maja 2013, 16:43
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Niemiecki policjant
Niemiecki minister przeprasza za samosąd na Polakach/Shutterstock
Szef MSW Brandenburgii przeprasza za samosąd na Polakach. Mieszkańcy Kremmen uwięzili i pobili ich, bo sądzili, że to złodzieje. Minister Dietmar Woidke zapewnia, że sprawa zostanie wyjaśnione.

Podczas spotkania z polskim ambasadorem w Niemczech, szef MSW Brandenburgii Dietmar Woidke przeprosił za ten, jak powiedział przykry incydent. Polityk podkreślił, że zaatakowani Polacy byli całkowicie niewinni. Zapewnił też, że sprawa zostanie dokładnie wyjaśniona, a przypadki samosądów nie będą tolerowane.

Do napaści na trzech polskich pracowników sezonowych doszło na początku tygodnia w miejscowości Kremmen. Jej mieszkańcy pobili i uwięzili Polaków podejrzewając, że to oni są sprawcami włamania do jednego z domów. Okazało się jednak, że Polacy nie mieli z przestępstwem nic wspólnego. Sprawą samosądu zajmuje się już niemiecka policja. Sprawcy napaści mogą odpowiedzieć za uszkodzenie ciała i bezprawne pozbawienie wolności.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj