Jak poinformowała Polskie Radio konsul generalna w Monachium Justyna Lewańska dwie najciężej ranne osoby przeszły już operacje. Lekarze określają ich stan jak bardzo ciężki, ale stabilny. Hospitalizowanych jest także pięć innych osób, które odniosły lżejsze obrażenia.

Reklama

W sumie pomocy lekarskiej trzeba było udzielić ponad 30 pasażerom. W wypadku zginęła jedna osoba na razie wiadomo jedynie, że to kobieta.. Autobusem jechali na wycieczkę do Francji gimnazjaliści z Lwówka Śląskiego.

Młodzież przebywa obecnie w budynku straży pożarnej w miejscowości Manching. Na miejscu są lekarze, polscy dyplomaci, władze miasteczka, a także polski ksiądz. Organizowany jest transport powrotny do Polski.
Do wypadku doszło krótko po godzinie 4.00 na autostradzie A9 w kierunku Monachium.

Polski autobus, którym podróżowało łącznie 45 osób z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z jezdni na pobocze i przewrócił się na bok. Policja przesłuchała już dwóch kierowców.

Konsulat udostępnił specjalny numer telefonu dla rodzin poszkodowanych, pod którym można otrzymać informacje o stanie zdrowia najbliższych: + 49 89 418 60 836.