Tragedia została zarejestrowana na nagraniu wideo. Widać na nim, że po upadku Sarah Guyard artyści nie od razu przerwali występ. Wielu spośród widzów uważało, że upadek był częścią spektaklu. Dopiero po chwili do ludzi dotarło, co wydarzyło się na ich oczach. Gdy ucichła muzyka, usłyszeć można było jęki rannej kobiety.

Reklama

Przez głośniki nadano komunikat o przerwaniu występu i o tym, że widzowie mogą odzyskać pieniądze za bilety lub wymienić je na wejściówki na kolejne występy. poproszono wszystkich o opuszczenie sali. Ranną kobietę przewieziono do szpitala, ale lekarzom nie udało się jej uratować.

- Jestem przytłoczony - powiedział Guy Laliberte, twórca Cirque du Soleil, przedsiębiorstwa rozrywkowego łączącego sztukę cyrkową i teatralną. - Robimy wszystko, by podtrzymać na duchu naszych artystów. Jesteśmy przecież jedną rodziną - mówił.

W sprawie toczy się śledztwo, a widzowie i sympatycy Cirque du Soleil wyrażają swoje wsparcie dla rodziny zmarłej na specjalnie utworzonej stronie internetowej, poświęconej jej pamięci.

Sarah Guyard była weteranką występów cyrkowych i doświadczoną akrobatką. Trenowała od 11. roku życia. Urodziła się w Paryżu, gdzie skończyła Akademię Sztuki Cyrkowej Anny Fratellini. Do Cirque du Soleil dołączyła w 2006 roku. Pracowała także jako dziecięca trenerka akrobatyki. Osierociła ośmioletnią córkę i pięcioletniego syna.

http://www.youtube.com/watch?v=ksyWnSQOcgM