Zatrzymani pochodzą z Polski, Belgii i Rumunii. Łączna, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji psychotropowych wynosi ponad 74 miliony złotych.

Reklama

Policjanci z CBŚ od kilku miesięcy prowadzili, wspólnie z Federalną Policją Belgii, działania mające na celu rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, produkującej masowo narkotyki syntetyczne.

Funkcjonariusze zlikwidowali dwa laboratoria, działające niezależnie od siebie w Belgii. Były to linie produkcyjne służące do masowej produkcji i dystrybucji środków psychotropowych MDMA. W jednym z tych laboratoriów znaleziono w sumie ponad 3,5 tony: narkotyków oraz materiałów do ich produkcji.

Trop doprowadził śledczych do Holandii, gdzie w jednym z magazynów przejęli kolejne 400 kg narkotyków syntetycznych. W tym samym czasie przeprowadzono przeszukania posesji na terenie całej Europy, w tym 8 w Polsce.

Zatrzymano 14 osób w wieku od 21 do 49 lat. Wśród nich jest 6 Polaków, którzy brali udział w produkcji. Pozostali zatrzymani to obywatele Belgii i Rumunii. Sprawa prowadzona jest przez stronę belgijską, przez Federalnego Prokuratora Belgii.