Dziennik Gazeta Prawana logo

Łukaszenka grozi rządowi: Ja wam poukręcam głowy!

15 listopada 2013, 15:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka/AP
Prezydent Białorusi zagroził rządowi surowymi konsekwencjami w związku ze słabym tempem budowy transportowych centrów logistycznych. Do 2015 roku na Białorusi ma być zbudowanych 36 takich centrów. Dotychczas powstała mniej niż połowa.

Białoruskie centra logistyczne powstają powoli z powodu braku zainteresowania inwestorów. Aleksandr Łukaszenka zwiedzając pod Mińskiem nowe takie centrum za niewypełnienie planów groził członkom rządu niezwykłą karą. - mówił surowo.

Łukaszenka zwrócił uwagę, że na ostatnim posiedzeniu członkowie rządu tylko pół godziny poświęcili sprawie rozwoju centrów logistycznych. - mówił białoruski przywódca.

Niezależni eksperci zwracają uwagę, że złość prezydenta jest nieprzypadkowa. Rosja niedaleko białoruskich granic buduje swoje centra logistyczne. Nie wykluczone więc, że przejmie część klientów, na których mogłaby zarabiać Białoruś.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj