Satelitarne ujęcie pokazuje okolice torów kolejowych w Richmond w Kalifornii, gdzie policja odnalazła ciało 14-letniego Kevina Barrera. Na fotografii widać policyjny radiowóz i grupę ludzi zgromadzonych wokół kształtu przypominającego ludzką sylwetkę - opisuje <A HREF=http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zdjecie-zwlok-nastolatka-wciaz-na-google-maps-firma-obiecuje-ze-zniknie-w-ciagu-8-dni,372794.html target="blank">tvn24.pl</A>.

Reklama

Nigdy nie zapomnę swojego syna. Bardzo mnie zabolało, gdy znów ujrzałem to ciało, te zdjęcia - cytuje Jose Barrera, ojca Kevina, tvn24.pl. - Kiedy widzę to zdjęcie, czuję, jakby wszystko wydarzyło się wczoraj.

Sercem jesteśmy z rodziną tego chłopca - powiedział Vrian McClendon, jeden z dyrektorów Google Maps. Dodał, że choć firma na ogół nie przyspiesza aktualizacji satelitarnych obrazów ani ich nie wymienia, tym razem zrobi wyjątek przez wzgląd na wyjątkowe okoliczności.

Przedstawiciele Google poinformowali we wtorek, że usunięcie przykrego ujęcia satelitarnego zajmie im maksymalnie osiem dni. McClendon zapewnił rodzinę, że jest to możliwie najkrótszy czas oczekiwania, a Google intensywnie pracuje nad tą sprawą.