We Francji badania genetyczne DNA potwierdziły tożsamość mężczyzny zatrzymanego przez policję na przedmieściach Paryża. Jest to sprawca strzelanin i napadu w jednej ze stacji telewizyjnych. Zatrzymany mężczyzna, to 52 letni Abdelhakim Dekhar, który w piątek wtargnął do siedziby telewizji BFM TV a w poniedziałek najpierw otworzył ogień w redakcji gazety "Liberation", a wkrótce potem przed biurem banku na przylegających do Paryżach przedmieściach La Defense.

Policję, która na terenie całego kraju prowadziła bezprecedensowe w swych rozmiarach poszukiwania, na trop sprawcy naprowadził mężczyzna, który zgłosił się na posterunek twierdząc, iż osobnik o rysopisie zgadzającym się ze zdjęciami przekazywanymi przez media mieszka u niego od dwóch tygodni. W wyniku obławy ujęto sprawcę strzelaniny. Akcja miała miejsce w podziemnym parkingu na przedmieściach stolicy. Zatrzymany był częściowo nieprzytomny, gdyż próbował odebrać sobie życie zażywając znaczne ilości lekarstw.

Abdelhakim Dekhar w 1998 roku został skazany na cztery lata więzienia za dostarczenie broni parze działaczy skrajnej lewicy. W wyniku zorganizowanego przez nich napadu pięć osób zginęło, w tym trzech policjantów. Dekhar tłumaczył się, że był agentem algierskiego wywiadu mającym za zadanie przeniknięcie do francuskich grup lewackich.