Dziennik Gazeta Prawana logo

Kim Dzong Un pokazał, na co go stać. Teraz grozi Korei Południowej

28 stycznia 2014, 12:35
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kim Dzong Un
Kim Dzong Un/AP
Nie zawahał się przed skazaniem na śmierć swojego wuja i jego najbliższych krewnych, teraz zaczyna grozić Korei Południowej. Kim Dzong Un, który dysponuje bronią atomową stawia ultimatum południowemu sąsiadowi.

Koree na granicy konfliktu. Komunistyczna Północ grozi "ostatecznymi" konsekwencjami, jeśli Południe rozpocznie wspólne manewry wojskowe z USA.

Zdaniem ekspertów, może dojść do powtórki sytuacji z ubiegłego roku. Rok temu przez ponad tydzień świat z niepokojem obserwował sytuację na Półwyspie Koreańskim, kiedy Pjongjang deklarował, że użyje broni nuklearnej. Korea Północna co roku protestuje przeciwko wspólnym manewrom wojskowym sił Korei Południowej i USA.

Seul nie zamierza jednak odwoływać ćwiczeń. Mają się one rozpocząć pod koniec lutego i potrwają do kwietnia. Korea Północna już wcześniej ostrzegła, że jeśli do nich dojdzie, Pjongjang uzna to za przygotowania do inwazji.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj