Dziennik Gazeta Prawana logo

45 kg heroiny w dywanach. Miała trafić też do Polski

28 stycznia 2014, 19:25
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Niemiecka policja
45 kg heroiny w dywanach. Miała trafić też do Polski/Shutterstock
Niemieccy celnicy udaremnili na lotnisku w Lipsku przemyt 45 kilogramów heroiny. Narkotyk miał trafić m.in do Polski.

Heroina, zapakowana w niewielkie podłużne paczuszki, była wszyta w dziewięć dywanów, które przyleciały do Niemiec z Iranu. Celnicy zwrócili uwagę na przesyłkę, bo ta wydawała się podejrzanie ciężka. Po dokładnym sprawdzeniu zabezpieczono 45 kilogramów czystego narkotyku o czarnorynkowej wartości wielu milionów euro.

Jak poinformowano dywany miały trafić m.in do Francji, Belgii i Polski. Niemieccy celnicy zawiadomili już organy ścigania w tych krajach o odkrytym przemycie.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj