Nagrania pochodzą z kamer ochrony umieszczonych w budynku, na terenie posiadłości "Międzygórze" gdzie mieszkał Wiktor Janukowycz. Zapisy wykonano w dniach 19 - 22 lutego, gdy na ulicach Kijowa strzelano do demonstrantów, a ówczesny prezydent prowadził negocjacje z opozycją, które jakoby miały doprowadzić do rozwiązania kryzysu.

Reklama

Już wtedy rozpoczęto wywożenie cennych rzeczy z "Międzygórza", wśród nich białej broni, zegarów, rzeźb, ikon, a także ogromnej liczby obrazów. Tych ostatnich zapakowano 2 ciężarówki. Wszystkie rzeczy wywieziono w niewiadomym kierunku.

Wiktor Janukowycz uciekł 22 lutego z Kijowa. Obecnie ukrywa się w Rosji. Jego rezydencja była otwarta przez ponad 2 tygodnie dla wszystkich chętnych. W weekendy ustawiały się przed nią długie kolejki Ukraińców, którzy chcieli popatrzeć na rozkoszne życie prezydenta. Obecnie trwa tam inwentaryzacja. Ujawnione nagrania pokazują, że w "Międzygórzu" została tylko niewielka część rzeczy, które Wiktor Janukowycz zdobył defraudując pieniądze budżetowe i korzystając z dochodów pochodzących z korupcji.