Dziennik Gazeta Prawana logo

USA: Atak nastolatka-nożownika w szkole niedaleko Pittsburgha. WIDEO

9 kwietnia 2014, 17:55
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Fragment relacji telewizji CNN
Fragment relacji telewizji CNN/Media
Co najmniej dwadzieścioro uczniów rannych po ataku nastolatka-nożownika w szkole w stanie Pensylwania. Czworo do szpitala zabrał śmigłowiec pogotowia ratunkowego. Dwoje ma na tyle ciężkie obrażenia, że od razu trafiło na salę operacyjną. Według niektórych mediów, ranna została też jedna dorosła osoba.

Do incydentu doszło w miejscowości Murrysville, niedaleko Pittsburgha. O 7:15 rano, czyli jeszcze przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych w lokalnym liceum uczeń wyciągnął nóż i zaatakował kolegów i koleżanki w klasie. Zanim na miejsce przyjechała policja nastolatek zaatakował też uczniów na korytarzu.

Wśród ponad 20 rannych jest jedna osoba dorosła - nauczyciel lub pracownik obsługi. Rannych przewieziono do szpitala. 8 osób ma poważne obrażenia, dwie osoby trafiły na sale operacyjną. Motywy działania sprawcy, który został aresztowany, nie są znane. Zarówno liceum jak i pobliska szkoła podstawowa i gimnazjum zostały zamknięte.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj