Dziennik Gazeta Prawana logo

Jaceniuk: Rosjanie kierują separatystami na wschodzie Ukrainy

16 kwietnia 2014, 10:45
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Arsenij Jaceniuk w ukraińskim parlamencie
Arsenij Jaceniuk w ukraińskim parlamencie/AP
Premier Ukrainy oskarża Rosję o sterowanie niepokojami na wschodzie kraju.

W przemówieniu, wygłoszonym po posiedzeniu rządu, premier Arsenij Jaceniuk powiedział, że rosyjskie służby specjalne kierują wystąpieniami separatystów na wschodzie kraju. Jest to jego zdaniem "eksport terroryzmu" i przestępstwo w świetle prawa międzynarodowego. Szef rządu oświadczył, że jego kraj jest gotów do rozmów z Rosją, ale pod warunkiem zaprzestania tego rodzaju działań.

Arsenij Jaceniuk dodał, że ukraińskie władze prowadzą dialog polityczny, a mieszkańcy wszystkich regionów kraju są w nim reprezentowani. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj