Służba Bezpieczeństwa nagrała rozmowy jednego z liderów samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandra Borodaja z wicesekretarzem rządzącej w Rosji partii Jedna Rosja Aleksiejem Czesnakowem.

Reklama

Omawiają oni trudną sytuację w Doniecku, narzekają na to, że miejscowy biznes nie chce współpracować, a separatystom kończą się pieniądze. W innej rozmowie separatyści krytykują jednego z dowódców bojówkarzy Igora Girkina twierdząc, że nie ma pojęcia o wojnie w półtoramilionowej aglomeracji, czyli w Doniecku i okolicach.

Wzywa mera miasta i mówi, że chce zatrzymać transport publiczny i wysadzać w powietrze 9-piętrowe bloki. Co to za pomysł... - mówi jeden z separatystów.

Służba Graniczna przedstawiła z kolei nagrania wideo z prowokacji na granicy z Rosją, których dopuszcza się tamtejsze wojsko. Do zdarzeń doszło między innymi w obwodach sumskim i charkowskim. Czołgi i transportery opancerzone podjeżdżają do punktu granicznego sugerując, że będą go atakować, po pewnym czasie odjeżdżają i jadą wzdłuż granicy.

Ukraińscy wojskowi skarżą się z kolei na ostrzał z terytorium Rosji.

Reklama