Ukraińcy odbili wczoraj z rąk separatystów kolejne miejscowości. Kijów mówi o trwającej ofensywie swoich wojsk przeciwko terrorystom. Wśród pojmanych przez Ukraińców jeńców są Rosjanie.

Reklama

Pierwomajsk, Kamyszewacha i Kalinowo - te miejscowości udało się wczoraj ukraińskiemu wojsku wyzwolić od prorosyjskich bojówek. Jak informuje Ukraińska Rada Bezpieczeństwa wojsko kilkadziesiąt razy wchodziło w potyczki z separatystami. Ukraińskie media informowały, że szczególnie zacięte walki trwały w okolicach miasta Krasnyj Łucz w obwodzie Ługańskim.

Wzięto 30 jeńców separatystów. Wśród nich, jak informuje Kijów znajdowali się żołnierze rosyjskiego specnazu. Ponadto sztab operacji antyterrorystycznej poinformował, że z rosyjską armią kontaktują się walczący po stronie separatystów czeczeńscy najemnicy - tzw. Kadyrowcy. Mieli się oni zwrócić do Ukraińców o umożliwienie im powrotu na teren Federacji Rosyjskiej. To nie odosobniony przypadek. Wczoraj Ukraińcy przekazali do konsulatu Rosji w Charkowie dwóch pojmanych rosyjskich najemników.