Ćwiczenia wojsk ukraińskich i NATO na zachodzie Ukrainy na Putina nie działają. Czy w manewrach bierze udział 5 czy 6 tysięcy żołnierzy dla planów Kremla nie ma znaczenia - powiedział w Polskim Radiu 24 były komandos, major Arkadiusz Kups. Zdaniem eksperta, Rosja nie tylko ma dobrze przygotowane siły konwencjonalne, ale także jeden istotny argument - osiem i pół tysiąca głowic jądrowych. Większość z nich stanowią ładunki taktyczne - dodał.

Zdaniem majora Kupsa, manewry odbywające się pod kryptonimem "Szybki Trójząb" są działaniami propagandowymi, obliczonymi jedynie na demonstrację siły NATO.
Jak podkreśla były komandos, dla Rosji nie ma żadnego znaczenia czy w Polsce wylądują cztery Black Hawki, czy na Ukrainie będą dwa czy trzy ćwiczenia wojskowe. Mało istotne jest również, czy Obama zapowie pomoc Estonii i Ukrainie. Jedynym sposobem na Rosję jest konsolidacja całej Europy - uważa ekspert. Wszelkie działania Władimira Putina mają na celu rozbić jedność Unii Europejskiej oraz NATO, i tym samym osłabić Ukrainę - dodał gość Polskiego Radia 24.