Bergoglio każe aresztować w Watykanie biskupa oskarżonego o pedofilię - donosi rzymska "La Repubblica", pod dużym kolorowym zdjęciem, na którym arcybiskup Józef Wesołowski w szatach liturgicznych i z pastorałem gładzi po głowie małego dominikańskiego chłopca. Obok krótkiego przypomnienia, że były papieski dyplomata został usunięty ze stanowiska przez samego Franciszka w sierpniu ubiegłego roku i od tamtego czasu przebywa w Rzymie, gazeta mówi o szoku w Watykanie, bo to pierwszy taki przypadek.

Reklama

Aresztowanie, skazanie i ułaskawienie przez Benedykta XVI kamerdynera Paolo Gabriele za to, że wykradał poufną korespondencję z papieskiej kancelarii było czymś innym i nie przejdzie do historii Kościoła. Przypadek polskiego hierarchy tak - pisze "La Repubblica". Gazeta przypomina, że 7 lipca, w czasie spotkania z siedmiorgiem ofiar księży pedofilów papież Franciszek zapowiedział zerową tolerancję w takich przypadkach i słowa dotrzymał.

CZYTAJ TAKŻE: Pedofilska afera na Dominikanie. Watykan odmówił polskim śledczym>>>

Reklama

"Corriere della Sera" mówi aresztowaniu biskupa za zgoda papieża i także przypomina, ze nic podobnego nie mało do tej pory miejsca w Watykanie. Epoka zamiatania pod dywan skończyła się i nie będzie już więcej uprzywilejowanych, stwierdza największy włoski dziennik.