W różnych miejscach Donbasu separatyści wspierani przez siły rosyjskie ostrzeliwują ukraińskie posterunki. Rakiety trafiają też w domy zwykłych mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego.

Reklama

W Stanicy Ługańskiej w wyniku ostrzału zginął ukraiński żołnierz. Wiele budynków w samej miejscowości jest uszkodzonych.

Od rana niespokojnie jest też na wschodnich przedmieściach 500-tysięcznego Mariupola nad Morzem Azowskim. Władze miasta informują o bardzo silnym ostrzale artyleryjskim wchodzącej w administracyjny skład Mariupola miejscowości Tałakowka. Ostrzał nasilił się w południe. Rakiety grad leciały zarówno w stronę pozycji ukraińskiej armii, jak i w stronę zabudowań cywilów.

Podmariupolskie miejscowości - Tałakowka, ale też pobliska Sartana - często są pod ostrzałem

- To straszne, kiedy giną ludzie, chcemy pokoju - mówi Polskiemu Radiu mieszkanka Sartany. W okolice Tałakowki z centrum Mariupola pojechało wiele karetek pogotowia.

Miejscowe media podają, że na razie wiadomo o trzech ukraińskich żołnierzach rannych i jednym zabitym. Wielu cywilów uciekło ze wschodnich przedmieść Mariupola. Ci, którzy zostali, kryją się w piwnicach.