Szpital w Doniecku ostrzelany. Są zabici i ranni. Informację przekazały władze Doniecka. Na razie brak szczegółów.
Nie wiadomo też, kto odpowiada za bombardowanie. Miasto kontrolują prorosyjscy separatyści, ale w przeszłości rebelianci przeprowadzali ataki na cele cywile, a winą za nie obarczali armię ukraińską.
Dzielnica Kirowska, gdzie doszło do ostrzału, leży na granicy obszaru kontrolowanego przez separatystów, na południowo-zachodnim krańcu Doniecka.
3 civilians dead, multiple wounded after rockets struck hospital & apt building in #Donetsk dense residential area. pic.twitter.com/9p27fQgYOL
— Roman Kosarev (@Kosarev_RT) luty 4, 2015
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR