Początkowo tunezyjskie władze mówiły o dwóch zamachowcach, którzy zaatakowali w muzeum Bardo i zabili 25 osób. Teraz jednak prezydent kraju Beji Caid Essebsi ujawnił we francuskiej telewizji, że napastników było więcej. - Z pewnością był ich trzech. Są zidentyfikowani i zostali nagrani przez kamery przemysłowe. Dwóch z nich zostało zabitych, a trzeci zbiegł z miejsca, ale nie ucieknie daleko - mówił Essebsi.

Reklama

Tunezyjskie władze pokazały film z kamery przemysłowej, na którym widać dwóch napastników z karabinami, chodzących po pustych pomieszczeniach muzeum Bardo. Przynajmniej jeden z nich miał na sobie materiały wybuchowe. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT NAPASTNIKÓW >>>

Prezydent Tunezji przyznał, że ochrona muzeum tuż przed zamachem dopuściła się zaniedbań. CZYTAJ WIĘCEJ >>> Wcześniej tunezyjskie służby zatrzymały 20 osób, które miały być powiązane z atakiem.

W środowym zamachu w muzeum Bardo w Tunezji zginęło 25 osób. Większość ofiar to zagraniczni turyści, w tym trójka Polaków. CZYTAJ WIĘCEJ >>> Prezydent Tunezji zapowiedział, że na miejscu zamachu powstanie pomnik, który ma uczcić pamięć ofiar.

Reklama

Do ataku w Tunisie przyznało się zarówno Państwo Islamskie, jak i konkurencyjne wobec nich grupy związane z Al-Kaidą.