Dziennik Gazeta Prawana logo

Rosyjskie okręty 5 km od łotewskiej granicy, a rosyjski samolot nad Litwą

4 maja 2015, 19:02
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rosyjski okręt w Sewastopolu na Krymie
Rosyjski okręt w Sewastopolu na Krymie/Shutterstock
Trzy rosyjskie okręty zidentyfikowało łotewskie wojsko u swoich granic - podaje "Gazeta Wyborcza". Rosyjski samolot transportowy został z kolei namierzony niedaleko granicy litewskiej. Przechwyciły go myśliwce NATO.

Według Gazeta.pl, okręty zostały zidentyfikowane w odległości zaledwie 5 km od wód terytorialnych Łotwy.

BBC, powołując się na dane łotewskiej armii, informuje, że łącznie od początku tego roku rosyjskie okręty wojskowe i samoloty zbliżały się do łotewskich granic 42 razy.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja przerzuca Iskandery do Kaliningradu. Kopacz: To nie powód do podnoszenia larum>>>

"Niedaleko litewskiej granicy przeleciał też rosyjski samolot transportowy An-22. Bez uzgodnienia z krajami bałtyckimi i z wyłączonym transponderem (umożliwiającym identyfikację) miał lecieć z Rosji do Obwodu Kaliningradzkiego. Rosyjską maszynę przechwyciły i eskortowały pełniące w tym rejonie służbę myśliwce NATO z Norwegii i Włoch", podała także Gazeta.pl.

Tymczasem Estonia rozpoczyna największe ćwiczenia w historii. Wezmą w nich udział również wojska łotewskie. Akcja pod nazwą "Jeż -2015" będzie odbywała się na całym terytorium Estonii. Zakończy się 15 maja na północnym wschodzie kraju, niedaleko granicy z Rosją.

Oprócz estońskich i łotewskich wojsk udział w ćwiczeniach wezmą inni sojusznicy NATO: wojskowi z USA, Wielkiej Brytanii, Polski, Holandii oraz Litwy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło gazeta.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj