Dziennik Gazeta Prawana logo

Niemiecka prasa: Początek "dekaczyńskizacji" polskiej prawicy?

26 maja 2015, 09:52
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Andrzej Duda i jego żona Agata w sztabie wyborczym
Andrzej Duda i jego żona Agata w sztabie wyborczym/PAP
Prasa w Niemczech obszernie opisuje wyborcze zwycięstwo Andrzeja Dudy. Komentatorzy są podzieleni w ocenie wyników. Obok głosów zaniepokojenia nie brakuje opinii, że nie należy demonizować wygranej kandydata PiS.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" ocenia, że Andrzej Duda zmieni polityczny klimat w Polsce i, sądząc po jego zapowiedziach, nie będzie to zmiana na lepsze. Gazeta dodaje, że jeśli jesienią władze przejmie Prawo i Sprawiedliwość, Polska znowu będzie izolowana i źle rządzona.

Komentator "Die Welt" ocenia jednak, że wybór Andrzeja Dudy nie będzie oznaczać powrotu do polityki z czasów rządów braci Kaczyńskich. Jak czytamy, prezydent-elekt reprezentuje PiS łagodniejszy i nowocześniejszy. - dodaje "Die Welt".

Komentator "Frankfurter Allgemeine Zeitung" pisze z kolei, że sukces Andrzeja Dudy może oznaczać początek procesu - jak to nazwał - "dekaczyńskizacji" polskiej prawicy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj