Dokument ma zostać przedstawiony 15 września na posiedzeniu międzyresortowej komisji Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Zdaniem "Kommiersanta", który dotarł do projektu, zawiera on dość kontrowersyjne pomysły odnoszące się do sfery społeczno-gospodarczej. W rozdziale dotyczącym stabilizacji kursu rubla przewidziano między innymi: oderwanie rosyjskiej gospodarki od koszyka międzynarodowych walut, głównie dolara, a także reglamentację kupna i sprzedaży walut.

Autorzy raportu chcą także powstrzymać wzrost cen na podstawowe towary, uciekając się do ich zamrażania i wprowadzając częściowo centralne ich regulowanie. W ramach "neutralizacji antyrosyjskich sankcji" dokument zakłada zgodę na: niespłacanie kredytów wobec tych państw, które nałożyły na Rosję sankcje finansowe, jak również odcięcie się od zachodnich systemów finansowych na rzecz stworzenia własnego, wspólnie z Chinami i państwami BRIKS.

Na koniec autorzy raportu chcą utworzyć szereg struktur zarządzających, które będą miały charakter nadrzędny wobec obecnego rządu.