Reklama

Przewodniemu hasłu "Ręce precz od Polski" towarzyszyły dobre rady pod adresem Niemców, by bronili swoich kobiet w Kolonii i własnej demokracji. Polacy wspierają uciskanych Niemców - głosił przewrotnie jeden z transparentów na chodniku przed ambasadą przy reprezentacyjnym, ale mało ruchliwym w niedzielę Belgrave Square.

Organizatorzy z Komitetu Obrony Polski twierdzą, że poinformowali w sobotę większość brytyjskiej prasy i stacji radiowo-telewizyjnych, ale ich inicjatywa przeszła bez echa. W skład Komitetu wchodzą: Polska Niepodległa - Oddział Londyn, Narodowcy RP - Wyspy Brytyjskie, Great Poland, KORWiN - Anglia - Londyn, W Jedności Siła oraz ONR Anglia.

Podobny los spotkał jednak pikietę Komitetu Obrony Demokracji zorganizowaną 19 grudnia przed polską ambasadą w Londynie z udziałem około 150 osób. Odbyła się ona na równie reprezentacyjnej, ale też mało uczęszczanej w weekendy ulicy Portland Place.

Pikieta KOD-u była skierowana głównie do rządu i społeczeństwa w Polsce. Wczorajsza, KOP-u - do rządu i społeczeństwa Niemiec, więc może stąd brak zainteresowania obydwoma protestami w mediach brytyjskich. Nie stronią one jednak od tematyki polskiej jako takiej. "Financial Times" zamieścił dziś polemiczny artykuł napisany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Reklama