Dziennik Gazeta Prawana logo

Szwed irackiego pochodzenia przewoził 31 paszportów w mikrofalówce. Wszystkie "skradzione" lub "zgubione"

11 marca 2016, 12:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Szwed irackiego pochodzenia przewoził 31 paszportów w mikrofalówce. Wszystkie "skradzione" lub "zgubione"
Shutterstock
Szwed irackiego pochodzenia, który leciał do Stambułu, został zatrzymany na międzynarodowym lotnisku w Atenach z powodu "bezprawnego posiadania" 31 paszportów, które ukrył w mikrofalówce - podała AFP, powołując się na źródło w policji.

Paszporty pochodziły z różnych krajów. Jak wynika z bazy danych strefy Schengen, 15 zostało zgłoszonych jako "skradzione" lub "zgubione". Według źródła policyjnego wszystkie paszporty były autentyczne.

Do zatrzymania 71-letniego mężczyzny doszło w czwartek.

Grecja jest głównym krajem tranzytowym dla uchodźców i migrantów, którzy przedostają się z Turcji z zamiarem udania się do bogatych krajów UE. Około 40 tys. migrantów i uchodźców utknęło w kraju i szuka sposobów przedostania się do innych państw UE. Codziennie na greckie wyspy z Turcji dopływają setki kolejnych ludzi.

Greckie władze są w stanie gotowości po zatrzymaniu w styczniu dwóch Szwedów, domniemanych dżihadystów, którzy mieli przy sobie "sprzęt przeznaczony do walki". W lutym na północy Grecji zatrzymano trzech Brytyjczyków, którzy transportowali setki sztuk broni i tysiące sztuk amunicji, najpewniej przeznaczonych dla kurdyjskich sił w Iraku i Syrii.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj