Dziennik Gazeta Prawana logo

Jedziesz do Włoch? Wracają kontrole na granicach

9 maja 2017, 21:52
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
wenecja gondola
wenecja gondola/Shutterstock
We Włoszech od środy do końca maja przywrócone zostaną kontrole na wszystkich granicach: lądowych, lotniczych i morskich. Decyzję podjęto w związku ze szczytem przywódców G7 na Sycylii, który odbędzie się 26 i 27 maja.

Podróżni będą kontrolowani na granicach do końca maja. Włoskie ministerstwo spraw wewnętrznych podkreśla, że przywrócenie kontroli granicznych jest krokiem stosowanym podczas tego rodzaju wydarzeń. Chodzi o zagwarantowanie bezpieczeństwa szczytu G7 w Taorminie.

Informacja o przywróceniu kontroli dotyczy wszystkich osób przybywających do Włoch, a zatem także turystów. Na lotniskach, w portach i na drogowych przejściach granicznych będą prowadzone kontrole dokumentów.

Czasowe zawieszenie swobodnego przemieszczania się osób wewnątrz obszaru Schengen może mieć znaczący wpływ na przedłużenie czasu przekraczania granic przy wjeździe do Włoch - podkreśla się.


Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj