Reklama

Wskutek wypadku rannych jest kilku obywateli RP, którym zapewniono stosowną pomoc medyczną. Część osób opuściła już szpitale i jeszcze dziś powróci do Polski, a 7 osób pozostanie w szpitalu na dwudziestoczterogodzinnej obserwacji. W wypadku nie zginęli obywatele RP - podał resort.

MSZ poinformowało, że "konsul RP w Ankarze na bieżąco monitoruje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z lokalnymi służbami oraz rezydentami biura podróży".

Jak podaje milliyet.com.tr, w wypadku zostało rannych 11 polskich turystów oraz turecki kierowca. Zginął 17-letni turecki stażysta.

Wypadek miał miejsce w środę ok. godz. 5 czasu lokalnego. Autokar zmierzający z Alanyi do lotniska w Antalyi uderzył w ciężarówkę, która nieoczekiwanie wyjechała z drogi podporządkowanej. W wyniku wypadku TIR przewrócił się, czołowa część autobusu także została częściowo zmiażdżona.

Po otrzymaniu zawiadomienia, na miejsce wysłano ekipy ratownicze, przy pomocy których przewieziono rannych do miejscowych szpitali. Policja zaś częściowo zamknęła dla ruchu drogę Antalya-Alanya, na której miał miejsce wypadek. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ciało zmarłego na miejscu tureckiego stażysty Fazli Cama zostało przetransportowane do kostnicy.

Po usunięciu autobusu oraz TIR-a droga Antalya-Alanya została ponownie otworzona dla ruchu. Wiadomo też, iż kierowca ciężarówki Huseyin A. został już zatrzymany przez żandarmów.