Dziennik Gazeta Prawana logo

Bruksela obetnie Polsce pieniądze w następnym budżecie? Komisarz Oettinger: Decyzję podejmiemy w maju

10 stycznia 2018, 15:15
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
komisarz Guenther Oettinger
komisarz Guenther Oettinger/PAP/EPA
Kolejny wieloletni budżet UE zaprogramowany na 7 lat; będą w nim cięcia w polityce spójności oraz polityce rolnej; w maju zapadnie decyzja, czy zaproponowane zostanie powiązanie funduszy z praworządnością - poinformował komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger.

(we wspólnej polityce rolnej i polityce spójności - PAP) - powiedział Guenter Oettinger na środowej konferencji prasowej w Brukseli. Z jego słów wynika, że zmniejszenie wydatków w tych obszarach będzie mniejsze niż 15 proc. W środę kolegium komisarzy przeprowadziło pierwsza debatę orientacyjną na temat wieloletnich ram finansowych na okres po 2020 r. Jednym z jej elementów była kwestia ewentualnego powiązania dostępu do środków z unijnej kasy ze spełnianiem warunków dotyczących praworządności.

- tłumaczył rozważane scenariusze Oettinger.

Jak zaznaczył Komisja chce dać w maju jasną odpowiedź w tej kwestii, gdy będzie przedstawiała propozycję legislacyjną w sprawie wieloletnich ram finansowych. Warunek dotyczący praworządności - dodał - może być częścią już istniejącej warunkowości gospodarczej, ale może być też odrębnym warunkiem. - ocenił komisarz.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj