Yusaku Maezawa jako pierwszy w historii uda się w prywatną komercyjną podróż wokół Księżyca. Razem z nim w ten niezwykły lot wybierze się od 6 do 8 osób. Będą to artyści, architekci, projektanci. Jak powiedział na konferencji chce, by trwająca tydzień wyprawa "inspirowała marzyciela w każdym z nas". - Nie chcę doświadczać czegoś tak fantastycznego w samotności – wyjaśnił.

Reklama

Japończyk ma 42 lata i znalazł się w pierwszej dwudziestce najbogatszych ludzi w Japonii. Majątku dorobił się w branży modowej. Poza tym jest znanym kolekcjonerem sztuki. Podczas kosmicznej podróży nie wyląduje na Księżycu, ale będzie mógł obserwować jego powierzchnię nawet z odległości 200 kilometrów.

Wyprawa rakietą BFR (skrót od Big Falcon Rocket) odbędzie się w 2023 roku. Kwota, jaką Maezawa zapłacił za możliwość lotu, nie jest znana. Według Elona Muska było to "dużo pieniędzy".

Rakieta wciąż jest konstruowana. Maszyna ma mierzyć 106 m wysokości, a jej wykonanie ma kosztować ok. 10,8 mln funtów. Maezawa nie będzie pierwszym kosmicznym turystą w historii. W 2001 roku kalifornijski biznesmen Dennis Tito zapłacił za podróż rosyjską rakietą na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Reklama